Článok uverejnený v Správcovi bytových domov

Článok uverejnený v Správcovi bytových domov

Dávame o sebe vedieť aj rôznym spôsobom, napríklad aj v magazínoch určených pre správcov bytových domov. Nižšie si môžete prečítať text z magazínu, ktorého publikáciu má na starosti TZB Portál. Dozviete sa v ňom bližšie informácie o našich hlavných produktoch. Text z magazínu:

V súčasnej dobe sa firma MONT-ALU, s.r.o. radí medzi popredných slovenských výrobcov a dodávateľov či už stavebných výrobkov z hliníka, ako aj samotných hliníkových profilov a príslušných komponentov. Vďaka našej vybavenosti modernými technológiami na spracovanie hliníkových profilov sme schopní efektívne spracovať rôzne druhy zákaziek. V súčasnej dobe disponuje firma 2736m2 výrobných a skladových priestorov.

 

HLINÍKOVÉ ZÁBRADLIE

Hliníkové zábradlia pre balkóny a lodžie predstavujú veľmi estetické, účelné a moderné riešenie dnešnej panelovej výstavby. V dnešnej dobe revitalizácie a obnovy panelových domov je tento systém najvhodnejším riešením pre jeho dlhotrvajúcu odolnosť a variabilitu. Je možné ho prispôsobiť všetkým typom balkónov. Tento rok vám prinášame novinku v podobe systému hliníkového zábradlia CLIP z úplne odlišným konceptom dizajnu pre vytvorenie estetického vzhľadu budovy. Zábradlie sa skladá z hliníkových profilov, ktorých farebné prevedenie je možné prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Pre vyplnenie hliníkových rámov sa používajú farebné vysokotlakové laminátové dosky MAX Exterior spĺňajúce požiadavky na protinárazovú a požiarnu odolnosť alebo bezpečnostné sklo Conex s čírou, mliečnou alebo farebnou fóliou. V spodnej časti hliníkového rámu sú drenážne otvory pre odtok kondenzátu. Hliníkové zábradlia je možné použiť v rámci novej výstavby, ako aj pri prestavbe balkónov a lodžií náhradou za staré oceľové zhrdzavené konštrukcie. Systém hliníkových zábradlí ponúka nespočetné množstvo technologických riešení, ktoré je možné vzájomne skombinovať a prepájať. Konštrukcia zábradlia je kvalitnou prípravou na dodatočné zasklenie balkónu, lodžie pomocou nami vyrábaných zasklievacích systémov a to rámových alebo bezrámových.pr_clanok 1

BALKÓNOVÉ PRESKLENIE

Ak potrebujete zväčšiť obytný priestor v bytových domoch, je zasklenie balkóna ideálnou a najjednoduchšou formou. Svojím moderným dizajnom pôsobí ako pekný doplnok vášho bytového priestoru. Chráni balkóny alebo lodžie pred vetrom, dažďom aj prachom, čo umožňuje posedenie s priateľmi aj za nepriaznivého počasia. V horúcich letných dňoch je možné jednotlivé segmenty otvoriť čím je možné predísť skleníkovému efektu. Ľahká, za to pevná hliníková konštrukcia nezaťažuje extrémne zábradlie, kam sa celý systém skladá. V našej ponuke nájdete tri systémy zasklenia, a to rámový systém Štandart, bezrámový systém Klasik a otočný systém LUX.

 

Rámový systém ŠTANDARD

Systém sa skladá z rámu a výplne, sú na 2,3 a 4-radových koľajnicových systémoch, pohyblivé v oboch smeroch. Pojazdové kladky sú z nerezového materiálu, čím je zabezpečená vysoká životnosť. Rámy sú vyrobené z hliníka a medzi sebou sú tesnené mohérovým tesnením. Výplň tvorí sklo alebo polykarbonát o hrúbke 4-10 mm, vytesnený silikónovým zasklievacím profilom alebo tmelom. Pre bočné tesnenie sa používa dvojradový systém alebo fix – rám s možnosťou výberu rôznych čírych, matných a nepriehľadných skiel.

Bezrámový posuvný systém KLASIK

Systém sa skladá zo spodného rámu a výplne, sú na 2,3 a 4.radových koľajnicových systémoch, pohyblivé v oboch smeroch. Pojazdové kladky sú z nerezového materiálu, čím zabezpečujeme vysokú životnosť. Spodné vodiace rámy sú vyrobené z hliníka a medzi sebou sú tesnené silikónovým tesnením a chráni vnútorný priestor pred vonkajšími vplyvmi. Výplň tvorí 6 mm kalené bezpečnostné sklo. Pre bočné presklenie sa používa 2 – radový systém.

Bezrámový otočný systém LUX

Bezrámový otočný zasklievací systém z číreho bezpečnostného skla – 6 mm a vodiacich hliníkových profilov pre zasklenie lodžií, balkónov a výklenkov domov. Systém zaisťuje minimalizáciu tepelných strát , ochranu proti nepriazni počasia, hluku, prachu a exhaláciám. Dizajnovo príťažlivý systém zasklenia, poskytuje komfort celopresklenej plochy bez zvislých rámov.

pr_clanok 2

Spoločnosť sa venuje aj produktom pre rodinné domy, ktorými sú:

  • hliníkové zábradlia pre rodinné domy
  • hliníkové ploty a brány
  • bazénové prekrytia
  • hliníkové pergoly a prístrešky
  • zimné záhrady