Objavte aj vy jedinečnosť zimných záhrad

Objavte aj vy jedinečnosť zimných záhrad

Objavte aj vy jedinečnosť zimných záhrad

 

Bývate v rodinnom dome a chýba vám počas zimy možnosť vychutnať si obľúbenú kávu na terase? Zútulnite si bývanie zimnou záhradou. Ide o estetický a jednoduchý spôsob, ako docieliť celoročné využívanie terasy alebo zväčšenie obytného priestoru.

Využitie zimnej záhrady

Zimné záhrady majú viacero možností využitia:

  • môžete v nej primárne pestovať kvety, ktoré by vonku v zime neprežili,
  • spraviť si z nej miesto dokonalého relaxu, napr. aj zabudovaním vírivky,
  • nadizajnovať si jej interiér tak, že bude vašimi priateľmi viac využívaná, ako obývačka.

Na čo pamätať pri plánovaní zimnej záhrady

Pri návrhu vhodného typu zimnej záhrady zohráva dôležitú úlohu orientácia na svetové strany, veľkosť a spôsob jej využitia. V podstate je možné orientovať ju na každú svetovú stranu, ale najvhodnejšia je južná alebo západná. Dobre skonštruovaná zimná záhrada chráni dom pred prudkými výkyvmi teplôt a v zime sa čiastočne podieľa na jeho vykurovaní.

Nezabúdajte na čerstvý vzduch

Samozrejmosťou kvalitnej zimnej záhrady je dobré vetranie, ktoré je zabudované priamo v konštrukcii. V lete chráni pred prehrievaním a počas zimy nemusíte mať strach z nepríjemného prievanu. Montáž je navrhovaná tak, že zabezpečí prirodzené prúdenie vzduchu.

Interiér zimnej záhrady

V zimnej záhrade môžete pestovať rastliny, ktoré by počas chladných dní vonku neprežili. Podľa rôznych druhov rastlín sa rozhodnete, či potrebujete nevykurovanú, temperovanú alebo vykurovanú záhradu. Pri výbere vhodného nábytku zimnej záhrady sa možno nechať inšpirovať viacerými štýlmi. Niekto si zimnú záhradu zariadi napr. v štýle vintage, či v rustikálnom štýle, iný staví na štýl, ktorým má zariadený interiér v dome. Možností je veľa a záleží len na vašom vkuse.

Jeseň, adventné obdobie, vianočné sviatky či skorá jar vám určite dajú množstvo nápadov na to, ako sa pohrať s rôznymi variáciami výzdob. Zimná záhrada má byť miestom, ktoré vám, okrem užitočnosti, spríjemní dni, ktoré kvôli zlému počasiu či chladu nemôžete tráviť vonku.

Prečo zimné záhrady od MontAlu

Konštrukcie zimných záhrad navrhujeme podľa skúseností získaných dlhoročnou praxou. Používame len kvalitné materiály s vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom – hliník, nerez, polyamidy, polykarbonát a silikónové tesnenia. Ich kombinácia predstavuje jedinečné spojenie estetiky a vysokofunkčného spracovania.

Môžete si vybrať z dvoch druhov zimných záhrad:

  1. Celoročné, tepelne izolované zimné záhrady

Je ich možné využívať ako obytnú plochu domu počas celého kalendárneho roka. Na ich stavbu používame systém tepelne izolovaných hliníkových zimných profilov MBWG60 od spoločnosti Aluprof, ktoré sú vhodné aj pre verandy, záhradné domy a pod.
Vybrať si môžete z viacerých možností zastrešenia: jednosklo, dvojsklo, bezpečnostné dvojsklo, alebo nerozbitný polykarbonát.

montalu blog celorocne zimne zahrady

  1. Sezónne zimné záhrady a pergoly

Ide o záhrady s pevnou konštrukciou, ktorá sa môže stať plnohodnotným architektonickým prvkom obytného priestoru. Veľké sklené plochy dokážu odľahčiť riešenie stavby, vhodne zvolené rámy jej zase dodajú moderný charakter. Nadčasová konštrukcia navrhnutá našou spoločnosťou sa vyznačuje vysokou variabilitou využitia s možnosťou zabudovaných led svetiel priamo v profiloch.

montalu blog sezonne zimne zahrad

 

Objednajte si zimné záhrady s 25 % zľavou

Ak máte záujem, radi vám poradíme s výberom vhodného typu zimnej záhrady a zašleme cenovú ponuku. Pri objednávke do konca roka 2015 môžete získať 25 % zľavu z pôvodnej ceny.

Montáž zimných záhrad vykonáva tím odborných pracovníkov, ktorý dbá o to, aby vaša záhrada plnila všetky funkčné aj estetické požiadavky, ktoré má mať.

CHCEM KALKULÁCIU SO ZĽAVOU 25 %