fbpx

Naša prášková lakovňa sa zaoberá povrchovou úpravou železných, hliníkových či zinkovaných predmetov. Ide o modernú technológiu, ktorá najlepšie vyhovuje požiadavkám pre povrchovú úpravu kovov. Práškové farby sú navyše moderným a ekologickým riešením úpravy výrobkov.
V roku 2019 sme postavili tretiu výrobnú halu o rozlohe 1500m2 kde v rámci efektívnosti sme zriadili vlastnú lakovňu na hliník a oceľ, ktorá ako jediná na Slovensku je schopná lakovať profily a konštrukcie o dĺžke 8 x 2 x 0,5m. Táto Lakovňa je poloautomatická s 5 stupňovou pred úpravou materiálu na hliník a dvojstupňovou na oceľ. Rozšírenie prinesie skrátenie termínov, vyššiu kvalitu výrobkov a v neposlednom rade aj nižšiu cenu pre zákazníkov a našich odberateľov.

created by dji camera

Chemická predúprava

Výsledná kvalita vytvrdeného práškového náteru je vysoko závislá od chemickej predúpravy povrchu materiálu, pred samotným nanesením používanej práškovej farby. Príprava povrchu materiálu sa vykonáva pri iných podmienkach pre železo a iných pre hliník, pri iných podmienkach vo všeobecnosti. Pre železo sa používa fosfátovanie a pre hliník sa používa titánovanie, resp.vytváranie optimálnej povrchovej úpravy s vytvorením optimálnej tzv. Na-no vrstvy, ktorá je zabezpečená používaním vhodnej chémie na báze Nano technológie.

Technológia

Ponúkame Vám voľné kapacity našej poloautomatizovanej linky na nanášanie práškových farieb. Maximálny rozmer dielca  je (d*v*š) 8 x 2 x 0,4 m ponorným systémom a 8 x 2 x 0,5 m ručným čistením s max. hmotnosťou 400 kg.

MontAlu prášková lakovňa vám ponúka práškové lakovanie s 5 stupňovou pred úpravou na hliník a 2 stupňovou pred úpravou na oceľ.

Práškové lakovanie

Práškové nanášanie farby na kovy je špičková moderná technológia, ktorá je už nevyhnutou súčasťou v priemysle vo všeobecnosti podľa potreby. Ide o technológiu, pri ktorej sa práškové náterové hmoty nanášajú striekaním v elektrostatickom poli. Spoločnou vlastnosťou všetkých procesov tohto druhu je, že častice prášku sa elektricky nabíjajú, kým lakovaný predmet je uzemnený o kostru dopravníkového pásu.

Výhody

Ekologické výhody:

  • Bez chemických rozpúšťadiel
  • 100% povlaku v práškovom stave
  • Redukcia prchavých látok
  • Úspora materiálu

Nanášaný prášok, ktorý pri striekaní v kabíne nepriľne na povrch materiálu sa nestáva odpadom, ale sa špeciálnym zariadením (cyklónom) recykluje na opätovné použitie, čím sa dosiahne minimum odpadového materiálu. U mokrých spôsobov je takto nevyužitá farba odpadom, ktorý navyše patrí medzi nebezpečné odpady pre životné prostredie.

Výhody práškového lakovania

dobrá odolnosť proti poškriabaniu

vynikajúca vonkajšia trvanlivosť

šetrnosť voči životnému prostrediu s minimom odpadového materiálu

jednovrstvový náter

lepšie prekrytie hrán – krajší vzhľad povrchu

Možné použitie práškového lakovania

brány, ploty, zábradlia, schodiská, stĺpy

rôzne kovové a stavebné konštrukcie

výrobky z plechu, plechové skrine, chladničky, práčky

kovový nábytok, konštrukcie športového náradia

diely pre automobilový priemysel, radiátory a iné

C0419.MP4_snapshot_00.00_[2020.03.17_12.29.30]

STAVBA LAKOVŇA MONT-ALU