Spoločnosť bola založená 1.12.1997 ako fyzická osoba, podnikateľ Pavol Špetta – KOHI-MONT. Transformácia na spoločnosť s ručením obmedzeným prebehla 20.02.2004 KOHI-MONT, s.r.o. od: 13.05.2015 sa premenovala spoločnosť na MONT-ALU, s.r.o. a pôsobí na slovenskom trhu dodnes čo predstavuje viac ako 20 rokov. V súčasnosti sa zaoberáme dovozom hliníkových profilov pre vlastnú výrobu stavebných hliníkových výrobkov pre bytové a rodinné domy.
Hlavnou podnikateľskou činnosťou je výroba, dodávka, a montáž hliníkových systémov ako zasklenia, zábradlia, bazénové prekrytia, zimné záhrady, pergole, ploty a brány atď. Moderné, komplexne vybudované predajno-servisné stredisko s výrobnými a skladovými priestormi s rozlohou 2 800 m2, s vlastným areálom na takmer 8000m2 pozemku sa nachádza cca 95km od hlavného mesta SR Bratislava, vo Vrádišti. Vďaka strategickej polohe na medzinárodnej hranici dokážeme flexibilne reagovať na požiadavky zákazníkov zo Slovenskej republiky, Česka i Rakúska

Vývoj a profesionalita

Vlastné obchodné a vývojové oddelenie nám poskytuje ideálne zázemie pre kontinuálny a progresívny vývoj všetkých systémov z nášho portfólia. V oblasti inovácie vlastných produktov a pri realizácii zložitých projektov pracujeme na vysoko profesionálnej úrovni. Svedčí o tom množstvo úspešných referencií v oblasti balkónových zasklení, zastrešení bazénov, zimných záhrad a terás. Kvalita, rýchlosť, individuálny prístup ku každej objednávke a vysoká spokojnosť zákazníka sú našou najvyššou prioritou.
Spoločnosť MONT-ALU, s.r.o sa v súčasnosti radí medzi popredných slovenských výrobcov a dodávateľov stavebných výrobkov z hliníka, ako aj samotných hliníkových profilov a príslušných komponentov. Vďaka našej vybavenosti modernými technológiami 3,4,5 osími CNC obrábacími centrami, CNC pílami, CNC ohýbačkou a iným technologicky vyspelými strojmi ako sú vstrekovacie lisy, deličky materiálu a ďalšími strojmi na spracovanie hliníkových profilov dokážeme úspešne realizovať rôzne druhy zákaziek. V roku 2021 pribudnú do nášho produktového portfólia ďalšie systémy a to nová rada konštrukcie pre bazénové prekrytia, ktorá bude spĺňať najnáročnejšie požiadavky trhu a to vyššou mierou statického zaťaženia ale aj dizajnu. Tieto produkty veríme, že oslovia aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

Vlastná lakovňa

V tomto roku 2018 chceme zrealizovať štvorročný plán a to postaviť tretiu výrobnú halu o rozlohe 1500m2 kde v rámci efektívnosti plánujeme vlastnú lakovňu na hliník a oceľ ktorá ako jediná na Slovensku bude schopná lakovať profile a konštrukcie o dĺžke 7,5 x 1,8 x 0,5m. Táto Lakovňa je poloautomatická s 5 stupňovou pred úpravou materiálu na hliník a dvojstupňovou na oceľ. Rozšírenie prinesie skrátenie termínov vyššiu kvalitu výrobkov a v neposlednej rade aj nižšiu cenu pre zákazníkov a našich odberateľov. Táto lakovňa bude komerčná to znamená aj pre spolupracujúce firmy z nášho ale aj iného odvetvia.
Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.